skok na navigaci skok na obsah

My

Poprvé jsme se spolu setkali někdy v roce 2006, kdy také začala naše dílčí spolupráce. Nejprve to byly texty v písních pro mužské vokální kvinteto Hlasoplet. Z toho vyústilo několik písniček pro děti, ale opravdu společně jsme spolu začali pracovat až začátkem roku 2010, kdy jsme z našich písní sestavili pořad pro školy, a tak se společně setkali i před publikem.

Nejprve se naše písničky tematicky točily kolem dětských motivů, ale postupem času jsme vytvořili i skladbičky dospělejší, což dalo podnět ke vzniku pořadu Písničky, které jste ještě neslyšeli, a také skupině, kterou jsme za tímto účelem sestavili.

Vilém Dubnička

autor textů
herec a režisér

Vilém Dubnička Vystudoval herectví na Damu a působil deset let v činohře Divadla J. K. Tyla v Plzni. Je zakladatelem, režisérem a uměleckým šéfem festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem. Režíroval několik inscenací (Akvabely, Obraz, Sirup), s nimiž hostuje v Divadle Alfa. Píše texty pro vokální kvinteto Hlasoplet. Je členem teamu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.

Zdeněk Lahoda

autor hudby
frontman vokálního kvintetu Hlasoplet

Zdeněk Lahoda Studoval výrobu hudebních nástrojů v Kraslicích a hudební výchovu a český jazyk na pedagogické fakultě v Plzni. Ideově vede a zpívá v mužském vokálním kvintetu Hlasoplet. Je členem opery Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. V roce 2009 založil vlastní dětský pěvecký sbor Lahoda. Věnuje se také handicapovaným dětem v občanském sdružení Ty a Já.

BandZone

CD DUBNIČKA-LAHODA - NORMÁLNĚ NEZPÍVÁM ZDARMA KE STAŽENÍ